Obserwuj nas:
Zamówienia BC zarezerwowane do 2027 r.: Co to zmienia dla linii modułów
  • Zespół redakcyjny Ooitech
  • 2026-11-07
  • 0 wyświetleń
  • Blog

Odpowiedzialność redakcyjna za ten artykuł spoczywa na Wuhan Ooi Photoelectric Technology Co., Ltd. Napisane i zweryfikowane przez zespół redakcyjny Ooitech. Zobacz naszą politykę redakcyjną dotyczącą tego, jak piszemy, gdzie wykorzystywane są narzędzia AI oraz jak zgłosić prośbę o korektę.

Zamówienia BC zarezerwowane do 2027 r.: Co to zmienia dla linii modułów

Krótka odpowiedź: W październiku 2026 roku chińskie doniesienia branżowe i ujawnienia spółek wskazywały, że przetargi na skalę przemysłową dotyczące BC przekroczyły w tym roku 6,5 GW, a portfele zamówień dwóch wiodących producentów BC sięgają pierwszej połowy 2027 roku. Dla linii modułów zmienia to kolejność planowania, a nie recepturę lutowania: alokacja ogniw, czas rozruchu i wydajność stringerów określają teraz termin dostawy w większym stopniu niż cena modułu.

Co zmieniło się w 2026 roku

Ogniwa back-contact przez ostatnie pięć lat były produktem premium na dachy, sprzedawanym głównie do Europy i Japonii, w cenie, której większość projektów przemysłowych nie chciała płacić. Doniesienia z października 2026 roku opisują inny rynek. Nabywcy państwowi, w tym Datang, Jingneng, CNPC oraz grupa South-to-North Water Diversion, otworzyli w 2026 roku pakiety przetargowe dedykowane BC, a łączny wolumen jest raportowany powyżej 6,5 GW. Pakiet przetargowy to nie zamówienie, ale zakład użyteczności publicznej, który wpisuje do swojego harmonogramu zakupów pakiet wyłącznie na BC, zaakceptował już premię w swoim budżecie.

Liczby przypisane do dwóch największych dostawców mówią, jak ciasna jest kolejka. AIKO ma podobno około 15 GW zamówień na moduły ABC, zakontraktowanych do pierwszej połowy 2027 roku, plus pakiet 4 GW BC w programie Datang na lata 2026–2027. Moduły HPBC 2.0 firmy LONGi są wyceniane na 650–670 W w produkcji głównego nurtu, a skumulowane dostawy BC zbliżają się do 100 GW do końca 2026 roku. GCL wysłał moduły back-contact GPC za granicę, TCL Zhonghuan ma australijskie zamówienie na BC w skali przemysłowej, a Trina prowadzi rozmowy o próbkach i umowach ramowych.

Traktuj te dane jako raportowane, a nie audytowane. Źródłem jest chińska prasa branżowa relacjonująca oświadczenia spółek i nie zweryfikowaliśmy żadnych z nich niezależnie. Dla fabryki liczy się wzorzec kryjący się za liczbami: popyt pojawił się szybciej niż zdolność produkcji ogniw, a lukę zamyka się poprzez rezerwowanie mocy produkcyjnych, a nie konkurencję cenową.

Co mówią doniesienia z października 2026 rokuCo to zmienia dla planisty linii
Wolumen przetargów BC powyżej 6,5 GW w 2026 rokuDecyzja o zdolnościach BC przechodzi z opcjonalnej na zaplanowaną, ponieważ pakietu użyteczności publicznej nie można obsłużyć modułami TOPCon
Portfele zamówień do pierwszej połowy 2027 rokuTwój termin dostawy zależy od alokacji ogniw, więc linia modułów musi być gotowa, zanim dotrą ogniwa, a nie po
Nowe linie BC potrzebujące 6–12 miesięcy na osiągnięcie pełnego tempaTo rozruch, a nie zakup, jest wąskim gardłem; czas dostawy sprzętu i uruchomienie mieszczą się w tym oknie
Ogniwa BC w większości zachowane dla modułów własnychPodaż ogniw na wolnym rynku jest niewielka, więc linia BC bez umowy na ogniwa to linia bez harmonogramu
Krajowe moce produkcyjne ogniw BC prawdopodobnie powyżej 100 GW w 2026 rokuMoce to nie produkcja; wydajność i alokacja ogniw decydują o tym, co faktycznie opuszcza budynek

Portfel zamówień to nie produkcja

Zdanie, które w doniesieniach odgrywa największą rolę, brzmi: „moce nie równają się efektywnym dostawom”. Linię BC, która została zainstalowana, i linię BC, która dostarcza w tempie, dzieli pięć rzeczy, a tylko jedna z nich to sprzęt.

Pierwszą jest dostawa ogniw. Jeśli dwóch największych producentów BC zachowa swoje ogniwa dla własnych modułów, fabryka modułów kupująca na wolnym rynku konkuruje o resztę, a reszta porusza się powoli, ponieważ każde sprzedane ogniwo to moduł, którego sama nie może wysłać. Drugą jest uczenie się procesu. Ogniwo back-contact umieszcza obie polaryzacje na jednej powierzchni, co zamienia stanowisko lutowania w problem wyrównania z oknem mierzonym w dziesiątkach mikronów; krzywa uczenia się operatora na tym stanowisku jest dłuższa niż przy ogniwie z szyną zbiorczą i objawia się w wydajności pierwszego przejścia, a nie w mocy nominalnej. Stronę ogniwową tego problemu warto zrozumieć, zanim cokolwiek kupisz: to wzór na tylnej stronie sprawia, że połączenie jest trudne, a proces wytwarzania ogniw decyduje o tym, jaką tolerancję uzyskasz.

Trzecią jest zachowanie przy enkapsulacji i laminowaniu. Wzór na tylnej stronie z wąskimi podkładkami i liniami kleju wymaga, aby układ był wystarczająco płaski, by folia opłynęła go bez uwięzienia powietrza, a to odkrywa się na laminatorze, a nie na rysunku. Czwartą jest certyfikacja: każda zmiana dostawcy ogniw, taśmy, enkapsulantu lub topnika resetuje część prac kwalifikacyjnych. Piątą jest ta, na którą nikt nie planuje budżetu, a mianowicie to, że wszystkie cztery powyższe nakładają się na siebie, więc linia osiąga swoją moc znamionową miesiące po odbiorze ostatniej maszyny.

Prowadzimy układy back-contact na laminatorach olejowych z wieloetapowym odpowietrzaniem, kontrolując równomierność temperatury na ogniwach 130–170 μm, aby enkapsulant topił się płynnie we wzór na tylnej stronie bez uwięzienia pęcherzyków powietrza.

Dlatego raportowany 6–12-miesięczny rozruch nowej linii BC nie jest wymówką sprzedażową. To normalny kształt rozruchu back-contact i liczba, według której należy planować, gdy przyznanie przetargu kładzie na twoim biurku termin dostawy.

Schemat pięciu bram rozruchu: alokacja ogniw, uczenie się wyrównania, zachowanie przy laminowaniu, reset certyfikacji i wydajność pierwszego przejścia

Dlaczego stanowisko stringowania jest najwolniejszą bramą

Na ogniwie front-contact taśma ląduje na podkładce szyny zbiorczej o szerokości kilku milimetrów, a przesunięcie wciąż pozostawia metal pod połączeniem. Na ogniwie back-contact to samo przesunięcie może umieścić pasek między dwoma palcami o przeciwnej polaryzacji, co nie jest słabym połączeniem, lecz zwarciem. Tolerancja umieszczenia przestaje więc być kwestią kalibracji maszyny, a staje się kwestią pomiaru: musisz wiedzieć, gdzie znajduje się krawędź podkładki, na każdym ogniwie, przez całą zmianę. Jeśli mechanika tego stanowiska jest dla ciebie nowa, sekwencja lutowania taśm dla ogniw BC przeprowadzi cię przez nią stanowisko po stanowisku.

Wynikają z tego trzy konsekwencje, które są mechaniczne, a nie metalurgiczne. Wyrównanie musi być oparte na wizji, ponieważ ogranicznik mechaniczny nie widzi podkładki. Siła docisku musi być niska i równomierna, ponieważ ogniwo 130–170 μm z pełnym wzorem połączeń na tylnej stronie pęka, a nie ugina się. A taśma musi być płaska, ponieważ okrągły drut dotyka płaskiej podkładki wzdłuż linii, a nie na powierzchni. Sama metalurgia lutowania — zwilżanie, wzrost intermetaliczny, krzepnięcie — nie zmienia się znacząco; to ten sam stop na bazie cyny wykonujący te same trzy rzeczy.

To także wyjaśnia, dlaczego warianty 0BB mają tu znaczenie. Połączenie punktowo-klejowe, taśmowe i pełnofoliowe przenoszą część połączenia na późniejszy etap procesu, co skraca czas przebywania ogniwa w wysokiej temperaturze i poszerza okno procesowe, ale przenosi również wykrywanie wadliwego złącza na dalszy etap. Defekt, który kiedyś był wychwytywany na stringerze, pojawia się teraz po laminacji, gdy moduł jest wart znacznie więcej. W przypadku linii planującej wdrożenie BC warto zrozumieć ten kompromis przed przybyciem sprzętu, a nie po nim.

Właściwym sposobem czytania planu zdolności produkcyjnych BC jest zatem przeliczenie gigawatów na stringer-lata. Weźmy moduł 650 W, 132 połówki ogniw, 2400 połówek ogniw na godzinę na maszynie klasy SS-2500B i około 6000 godzin produkcyjnych rocznie: jeden stringer pokrywa około 71 MW rocznej produkcji modułów, więc gigawat to około czternaście maszyn. Piętnaście gigawatów zamówionych to rząd dwóch setek stringer-lat pracy. Zestaw to z rampą trwającą od sześciu do dwunastu miesięcy, a kolejka przestaje wyglądać jak opowieść marketingowa, a zaczyna wyglądać jak arytmetyka.

To nasze własne opublikowane dane użyte jako przykład obliczeniowy, a nie twierdzenie o czyjejkolwiek fabryce. Liczba połówek ogniw, przepustowość i dostępne godziny zmieniają wynik o dziesiątki procent. Metoda jest tym, co można przenieść: najpierw określ zdolność stringowania, potem resztę linii.

Karta obliczeniowa pokazująca moduły 650 W, 132 połówki ogniw, 2400 połówek ogniw na godzinę i 6000 godzin produkcyjnych dające około 14 stringerów na gigawat

Co można przygotować, zanim ogniwa dotrą

Jeśli Twoja linia czeka na ogniwa BC, większość pracy związanej z rampą można wykonać z wyprzedzeniem. Zespawaj partię kwalifikacyjną z każdego zamierzonego źródła ogniw na maszynie, którą faktycznie posiadasz, a nie na jednostce demonstracyjnej, i zapisz, co robi złącze na granicach okna. To jedno ćwiczenie zamienia niewiadomą w bibliotekę receptur i stanowi różnicę między linią, która startuje na 90%, a linią, która startuje na 60%.

Drugim przygotowaniem jest utrzymanie platformy zdolnej do zmiany produktu bez przebudowy mechanicznej. Linia, która wymaga zmiany sprzętowej między partią TOPCon a partią BC, traci dni na każde przełączenie, a linia z przełączalną recepturą i wspólnym nośnikiem traci godziny. Jeśli spodziewasz się uruchamiać obie technologie przez kilka lat, podczas gdy rynek podejmie decyzję, ta różnica to cały biznesplan.

Element przygotowaniaDlaczego ma większe znaczenie dla BCDowody, o które należy poprosić
Partia kwalifikacyjna na każde źródło ogniwPasta, geometria palców i szerokość pól różnią się w zależności od producenta, a receptura podąża za ogniwemWydajność pierwszego przejścia i wytrzymałość na odrywanie na źródło, na Twojej maszynie
Tolerancja umiejscowienia w mikronachŹle umieszczony pasek może połączyć przeciwne bieguny, zamiast jedynie się podłożyćRozkład zmierzonego przesunięcia w całej zmianie, a nie pojedynczy dobry przebieg
Ustawienie siły i płaskościCienkie ogniwa z gęstym wzorem tylnym pękają pod siłą, którą ogniwo z szyną zbiorczą tolerujeWskaźnik pękania po spawaniu, według grubości ogniwa
Kontrola po spawaniuMikropęknięcia w pobliżu pola mogą nie ujawnić się w teście odrywania, który złącze przechodziObrazy EL porównane przed i po stringowaniu
Czas przełączenia produktuMieszany portfel zamówień oznacza przełączanie między technologiami w tym samym tygodniuUdokumentowana zmiana z próbą na czas, a nie szacunek

Strona zaopatrzenia już się zmieniła

Deweloperzy i firmy EPC cytowani w tych samych raportach opisują inne negocjacje niż te prowadzone dwa lata temu. Pytanie nie brzmi już, ile kosztuje moduł; brzmi, który slot produkcyjny jest dostępny. Umowy długoterminowe blokujące wolumen oraz wcześniejsza rezerwacja zdolności linii stają się standardowym sposobem kupowania modułów BC w Chinach, a projekty, które nie zarezerwowały wcześniej, są przesuwane na przyszły rok.

To zachowanie przenosi się w górę łańcucha dostaw. Jeśli Twoi klienci rezerwują zdolność Twojej linii, Ty w ten sam sposób rezerwujesz dostawy ogniw i sprzęt. Decyzja o BC, która zaczyna się w momencie podpisania przetargu, zawsze będzie spóźniona, ponieważ alokacja ogniw, czas dostawy maszyny i rampa nakładają się, a nie czekają w kolejce.

Czytanie partii przetargowej BC, zanim odpowiesz

Partia BC dla zakładu użyteczności publicznej jest napisana przez inżyniera, który już zdecydował, co moduł musi robić, a dokument zwykle mówi więcej o linii niż o cenie. Przedział mocowy to pierwsza rzecz do sprawdzenia względem własnych możliwości. Partia wymagająca przedziału 650 W z ogniw, które w rękach dostawcy dają 670 W, pozostawia budżet strat na stringowanie, układanie i laminację; jeśli wydajność pierwszego przejścia wciąż się uczy, ten budżet to różnica między wysyłką a przeróbką.

Drugą rzeczą do przeczytania jest sposób, w jaki partia opisuje kontrolę. Moduły z kontaktem tylnym ukrywają część swojego połączenia z tyłu, więc kryteria EL i kryteria wizualne trzeba czytać razem z konstrukcją modułu. Jeśli przetarg zakłada obraz EL strony tylnej o danej rozdzielczości, Twoja stacja kontroli musi być w stanie go wytworzyć, a to decyzja zakupowa, a nie operacyjna.

Trzecią jest lista materiałów stojąca za gwarancją. Klej izolacyjny, płaska taśma, enkapsulant i puszka przyłączeniowa pojawiają się w pliku kwalifikacyjnym, a partia, która ustala którykolwiek z nich, odbiera Ci możliwość zamiany podczas rampy. Warto to potwierdzić przed podpisaniem, ponieważ zamiana, którą planowałeś jako dźwignię kosztową, może już być wykluczona.

  • Przedział mocowy i wynikający z niego budżet strat dla Twojej linii
  • Kryteria akceptacji EL i wizualne, w tym obrazowanie strony tylnej
  • Które materiały ustala gwarancja i plik kwalifikacyjny
  • Czy konstrukcja modułu zakłada połączenie klejowe, taśmowe czy foliowe
  • Harmonogram dostaw względem Twojej realistycznej daty rampy, a nie daty z tabliczki znamionowej

Nic z tego nie jest egzotyczne. To ta sama lista, którą przeczytałbyś dla każdego przetargu, zastosowana do produktu, którego tryby awarii znajdują się po stronie niewidocznej od przodu.

Trzy sposoby na dodanie zdolności BC

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi, są tylko trzy struktury o różnych profilach ryzyka. Zdecyduj, w której jesteś, zanim poprosisz o wyceny, ponieważ sprzęt, personel i prace certyfikacyjne się różnią.

Trzykolumnowe porównanie opcji zdolności BC z wymaganiami i kryteriami wyboru

Dodaj możliwość BC do linii, którą już prowadzisz

Jeśli Twoja istniejąca platforma obsługuje już cienkie ogniwa i ma wyrównywanie wizyjne, koszt krańcowy to biblioteka receptur, partia kwalifikacyjna dla każdego źródła ogniw i ponowne szkolenie. Wybierz to, gdy BC stanowi część Twojego portfela zamówień, a nie całość, oraz gdy Twoi klienci akceptują dostawcę technologii mieszanej.

Zbuduj dedykowaną linię BC

Jeśli portfel zamówień jest zorientowany na BC i wolumeny to uzasadniają, dedykowana linia eliminuje karę za przełączanie i pozwala dostroić każdą stację pod jeden produkt. Wybierz to, gdy masz umowę na ogniwa obejmującą rampę, ponieważ dedykowana linia z dostawą cienkich ogniw to najdroższy sposób na bezczynność kapitału.

Pozostań przy TOPCon i kupuj moduły BC

Jeśli Twój rynek nie wymaga jeszcze BC, a Twoje wolumeny są małe, kupowanie gotowych modułów BC do projektów, które ich wymagają, utrzymuje kapitał wolnym. Wybierz to, gdy premia za BC jest wciąż płacona przez Twojego klienta, a nie przez Ciebie, i wróć do tej decyzji, gdy przetarg, na którym Ci zależy, będzie wymagał dostaw wyłącznie BC.

Co mogłoby zmienić ten obraz

Warto obserwować pięć rzeczy, a każda z nich przesuwa obraz w innym kierunku. Dostawa ogniw od producentów zewnętrznych jest pierwsza: jeśli dwóch największych producentów zacznie sprzedawać ogniwa BC na zewnątrz w dużych ilościach, rampa modułów przestanie być ograniczana alokacją. Redukcja srebra i uproszczenie procesu są drugie: oba zmniejszają lukę kosztową, która obecnie uzasadnia premię. Trzecia to, czy przetargi na skalę przemysłową nadal będą tworzyć partie dedykowane BC, co właśnie zamieniło produkt dachowy w produkt przemysłowy.

Czwarta to ścieżka połączeń. Jeśli metody kleju i folii w stylu 0BB dojrzeją, stacja sznurowania przestanie być wąskim gardłem, a laminator stanie się nim bardziej, co zmienia to, gdzie linia powinna inwestować kapitał. Piąta to po prostu krzywa wydajności: dostawca, który publikuje 98% wydajności pierwszego przejścia przy pełnym tempie, mówi Ci coś innego niż ten, który publikuje moc znamionową.

Aby etap laminowania nie ograniczał tempa linii, łączymy laminatory dwukomorowe z rozdzielonymi etapami grzania i chłodzenia, utrzymując stały transfer cieplny przez 132 moduły półogniw podczas dłuższych cykli utwardzania.

Często zadawane pytania

Czy zaległości zamówień BC są realne, czy to ogłoszona zdolność produkcyjna?

Istnieją oba, a raportowanie je miesza. Zamówienia w ręku i zainstalowana zdolność produkcyjna to różne liczby; to, co ma znaczenie dla daty dostawy, to produkcja skorygowana o wydajność, która jest rzadko ujawniana. Proś o dane dotyczące wysyłki lub przychodów, a nie gigawatów znamionowych.

Czy istniejącą linię TOPCon można przekształcić na BC?

Częściowo. Sznurowarka wymaga wyrównywania wizyjnego i mniejszej, bardziej płaskiej siły docisku, a stacje układania i laminowania muszą obsługiwać wzór na tylnej stronie. Duża część linii pozostaje niezmieniona, dlatego dodanie możliwości BC do istniejącej platformy jest zwykle tańsze niż nowy budynek.

Dlaczego linia BC potrzebuje od sześciu do dwunastu miesięcy, aby osiągnąć pełne tempo?

Ponieważ ograniczenia nakładają się, a nie czekają w kolejce: alokacja ogniw, uczenie się wyrównywania, zachowanie przy laminowaniu, certyfikacja każdego zmienionego materiału i poprawa wydajności pierwszego przejścia przebiegają jednocześnie. Żadne z nich nie jest wolne samo w sobie; razem wyznaczają kalendarz.

Ile sznurowarek potrzebuje jeden gigawat?

Przy modułach 650 W, 132 półogniwach każdy, 2400 półogniwach na godzinę i 6000 godzin produkcyjnych, około czternastu. Zmień którekolwiek z tych założeń, a odpowiedź zmieni się o dziesiątki procent, więc wykonaj obliczenia z własnym formatem ogniw i wzorcem zmianowym.

Czy BC potrzebuje innej taśmy?

Zwykle płaskiej taśmy, a nie okrągłej, ponieważ tylna podkładka jest płaską powierzchnią o określonej szerokości, a okrągły drut dotyka jej tylko wzdłuż linii. Grubość i twardość powłoki pozostają w normalnym zakresie, choć sztywność musi pasować do cieńszego ogniwa.

A co z HJT i TOPCon, gdy BC się rozwija?

Platforma, która posiada bibliotekę receptur, może obsługiwać wszystkie trzy. HJT wyznacza górną granicę temperatury procesu, TOPCon i BC mieszczą się w podobnym zakresie, a sprzęt maszynowy nie musi się między nimi zmieniać, jeśli nośnik i system wyrównywania są wspólne.

Czy potrzebuję nowej certyfikacji, aby produkować moduły BC?

Tak, dla wszystkiego, co zmienia listę materiałów lub konstrukcję ogniwa. Kwalifikacja IEC jest powiązana z projektem i testowanymi materiałami, więc nowy typ ogniwa lub nowy enkapsulant oznacza, że część programu testów jest przeprowadzana ponownie. Zaplanuj to w ramach rampy, a nie po niej.

Jeśli BC jest wyprzedane, czy to podnosi ceny modułów?

To wspiera premię, a nie skok cen spot, ponieważ nabywcami są zakłady użyteczności publicznej na podstawie umów długoterminowych. Widocznym efektem jest czas realizacji i alokacja, a cena zmienia się wolniej niż dostępność.

Wnioski końcowe

Historia BC w październiku 2026 to tak naprawdę historia harmonogramowania. Popyt jest zakontraktowany, ogniwa są alokowane, a fabryki, które wygrają następne dwa lata, to te, które traktują rampę jako produkt, a nie opóźnienie. Jeśli planujesz linię BC, najpierw określ zdolność sznurowania, udowodnij połączenie na partii kwalifikacyjnej z każdego źródła ogniw i utrzymuj platformę zdolną do przełączenia z powrotem. Rynek zdecyduje, ile BC chce; kalendarz zdecyduje, kto może go dostarczyć.

OOITech dostarcza jednokomorowe i dwukomorowe maszyny do laminowania paneli słonecznych z ogrzewaniem elektrycznym lub olejem termicznym do linii modułów back-contact i hybrydowych. Jeśli dostosowujesz swój proces do wąskich marginesów tylnych kontaktów, wyślij swoje rysunki, stos modułów lub próbki ogniw do naszego zespołu inżynieryjnego w celu testowania laminowania i oceny profilu termicznego.


Tagi :

Poproś o wycenę

Wszystkie przesłane pliki są bezpieczne i poufne.

Dlaczego my

Dostarczamy ekspertyzę, której możesz zaufać naszą usługę

Sprzęt bezpośrednio z fabryki.

Korzyści kosztowe

Dostarczamy wyjątkową wartość, maksymalizując rezultaty przy jednoczesnej optymalizacji budżetów klientów.

Nasz doświadczony zespół

Nasi wykwalifikowani specjaliści specjalizują się w innowacyjnych rozwiązaniach i strategiach szytych na miarę.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży

Głęboka wiedza zapewnia niezawodne, zgodne z trendami i sprawdzone rezultaty dla sukcesu.

Opinie

Co mówią nasi klienci Mówią o nas

Opinie klientów chwalą nasze głębokie zrozumienie ich wyzwań, co prowadzi do innowacyjnych rozwiązań i wysokiego zwrotu z inwestycji. Długoterminowe współprace — niektóre trwające ponad dekadę — świadczą o ich zaufaniu i satysfakcji. Ich historie sukcesu motywują nas do ciągłego przekraczania oczekiwań. Dowiedz się więcej

Nasze produkty

Nasze najnowsze produkty

Maszyna do taśmy PV: ciągnienie drutu do taśmy solarnej
2026-05-11 16:24:32

Maszyna do taśmy PV: ciągnienie drutu do taśmy solarnej

Profesjonalna maszyna do ciągnienia drutu pośredniego do linii produkcyjnej taśm słonecznych, charakteryzująca się czteroosiową konstrukcją poziomą

Czytaj więcej
Maszyna do gięcia i cięcia szyny zbiorczej C350-SZM: 2-8mm
2025-09-08 14:46:07

Maszyna do gięcia i cięcia szyny zbiorczej C350-SZM: 2-8mm

C350-SZM maszyna do gięcia i cięcia busbarów – programowalne pojedyncze/podwójne gięcie busbarów z cynowanej miedzi. Obsługuje podwójne szkło &

Czytaj więcej
Maszyna do produkcji paneli słonecznych: przewodnik stacja po stacji
2026-10-29 12:48:41

Maszyna do produkcji paneli słonecznych: przewodnik stacja po stacji

Przewodnik stacja po stacji po każdej maszynie do produkcji paneli słonecznych: cięcie ogniw, łączenie taśmą, układanie, okablowanie, laminowanie, ramowanie, testowanie.

Czytaj więcej
Nieinwazyjna maszyna do cięcia laserowego ogniw słonecznych
2025-08-17 17:41:21

Nieinwazyjna maszyna do cięcia laserowego ogniw słonecznych

Profesjonalna nieinwazyjna maszyna do cięcia laserowego ogniw słonecznych GYM-HP8000 z technologią TCS, osiągająca wydajność 7600 szt./h i wskaźnik uszkodzeń 0,03%

Czytaj więcej
Maszyna do układania i łączenia szyn SAW-100A: ≤0,3% uszkodzeń
2025-09-05 22:36:46

Maszyna do układania i łączenia szyn SAW-100A: ≤0,3% uszkodzeń

Ooitech SAW-100A Zautomatyzowana maszyna zintegrowana do układania i łączenia szyn zbiorczych zapewnia wysokowydajne układanie łańcuchów ogniw i spawanie szyn zbiorczych terminali z wysoką

Czytaj więcej
Maszyna do taśm PV — linia do ciągnienia drutu i cynowania
2026-05-11 16:34:01

Maszyna do taśm PV — linia do ciągnienia drutu i cynowania

Zintegrowana linia do ciągnienia drutu i cynowania taśm fotowoltaicznych: jak okrągła i płaska taśma solarna jest ciągniona, powlekana i nawijana w jednym przejściu, wraz z kontrolami.

Czytaj więcej
Skrót do badań AI

Zapytaj AI o OOITech

Jedno kliknięcie otwiera Twojego asystenta AI z gotowym pytaniem o nasze linie produkcyjne do paneli słonecznych — budowane przez nas linie modułów PV typu turnkey, od półautomatycznych po skalę GW, oraz co jest potrzebne do wyceny.

Poproś o wycenę