# Koszt i zysk fabryki paneli słonecznych

> Ile kosztuje fabryka paneli słonecznych poza maszynami: powierzchnia hali, obciążenia konstrukcyjne, zasilanie, powietrze i personel, plus pięć dźwigni decydujących o rentowności.

![Koszt i zysk fabryki paneli słonecznych](https://cdn.ooitech.com/static/upload/image/20260414/2026041476553098.webp)

- ** Margret
- ** 2026-09-20
- ** 197 wyświetleń
- ** [Blog](./Blog.html)

Odpowiedzialność redakcyjna za ten artykuł spoczywa na **Wuhan Ooi Photoelectric Technology Co., Ltd.** Napisane i zweryfikowane przez zespół redakcyjny Ooitech. Zobacz naszą [politykę redakcyjną](/editorial-policy.html) dotyczącą tego, jak piszemy, gdzie wykorzystywane są narzędzia AI oraz jak zgłosić prośbę o korektę.

## Koszt i zysk fabryki paneli słonecznych

**Krótka odpowiedź:** Koszt zakładu produkcji paneli słonecznych to nie lista urządzeń. Większość przewodników po kosztach fabryki zatrzymuje się na maszynach, ale budynek, media i płace są ustalane, zanim nadejdzie pierwsza oferta, i to one zamieniają przystępną linię w projekt nieosiągalny finansowo. Powierzchnia hali jest zdeterminowana przez najdłuższe stanowisko plus strefę buforową materiałów, a laminatora nie da się dostawić do krótkiego przęsła. Media mają większe znaczenie, niż oczekuje większość nabywców: laminatory i stanowiska laserowe generują obciążenie elektryczne, a sprężone powietrze i woda chłodnicza to zapotrzebowania ciągłe, a nie jednorazowe przyłącza. Zatrudnienie to powtarzająca się pozycja w budżecie i skaluje się z poziomem automatyzacji, a nie tylko z wydajnością. Rentowność przy 100 MW i 300 MW zależy znacznie bardziej od wykorzystania i tempa wzrostu uzysku niż od zapłaconej ceny urządzeń.

Większość poradników o kosztach fabryki kończy się na liście urządzeń. Budynek, media i płace są ustalane na długo przed wyceną pierwszej maszyny i to one zamieniają przystępną linię w projekt, na który nie stać.

Produkcja modułów PV · Planowanie fabryki i inwestycje · autor: Jerry, Ooitech

## Koszt urządzeń według wydajności

Poniższe sekcje dotyczące budynku i płac zakładają, że wiesz już, ile kosztują maszyny. Ta sekcja pokazuje kształt tej krzywej, ponieważ nie jest ona liniowa i to właśnie ten element nabywcy najczęściej oceniają błędnie.

| Wydajność | Typowa konfiguracja | Przedział kosztów urządzeń |
| --- | --- | --- |
| 5 – 10 MW | Półautomatyczna, jedna zmiana | wartość bazowa |
| 20 – 30 MW | Półautomatyczna, zdublowane stanowiska wąskich gardeł | 2,0× – 2,8× wartości bazowej |
| 50 – 60 MW | Częściowo automatyczna, stringowanie w linii | 3,5× – 5,0× wartości bazowej |
| 100 – 150 MW | W pełni automatyczny | 6,0× – 9,0× wartości bazowej |
| 300 MW i powyżej | W pełni automatyczna, wieloliniowa, EL i IV w linii | 15× – 25× wartości bazowej |

Dwie rzeczy należy odczytać z tej tabeli. Po pierwsze, koszt rośnie *szybciej* niż wydajność między 30 MW a 150 MW, ponieważ właśnie tam stanowiska przestają być dublowane, a zaczynają być zastępowane większymi, szybszymi i droższymi maszynami. Po drugie, powyżej 300 MW krzywa ponownie się spłaszcza, ponieważ dodatkowa wydajność jest dodawana przez uruchomienie równoległej linii, a nie większej.

W ramach urządzeń trzy stanowiska dominują w budżecie: stringer tabber, laminator i para testująca (EL plus IV). Ramowanie, montaż puszki przyłączeniowej i transport kosztują znacznie mniej, ale nadal zajmują powierzchnię hali i angażują operatorów. Jeśli chcesz, aby krzywa kosztów urządzeń została rozbita stanowisko po stanowisku, [zestawienie dwunastu ofert](https://www.ooitech.com/solar-panel-production-line-cost-by-capacity-12-real-quotation-sheets-5-mw-to-600-mw.html) wymienia, co faktycznie zawiera każdy poziom. Co do tego, jak kwota na urządzenia ma się do budynku i mediów, procenty w następnej sekcji odnoszą się do niej bezpośrednio.

## 1. Co faktycznie obejmuje „koszt uruchomienia fabryki”

Gdy kupujący pyta o koszt fabryki produkcji paneli słonecznych, odpowiedź to cztery odrębne budżety. Dostawcy wyceniają pierwszy i milczą o pozostałych, i właśnie tu projekty fabryk realizowane po raz pierwszy wpadają w kłopoty.

| Budżet | Co obejmuje | Kiedy jest ustalany |
| --- | --- | --- |
| 1. Budynek i prace budowlane | Hala produkcyjna, magazyny, magazyn chemikaliów, pomieszczenie urządzeń, posadzka epoksydowa, ścianki działowe typu clean-wall, zbrojona płyta fundamentowa | Przed wyborem urządzeń. Obciążeń konstrukcyjnych nie można dodać później po rozsądnym koszcie |
| 2. Media i systemy infrastruktury | Transformator i rozdzielnia, sprężone powietrze, woda chłodząca, klimatyzacja, wywiew i wentylacja | Równolegle z budynkiem. Najpierw trzeba zsumować zapotrzebowanie każdej maszyny |
| 3. Urządzenia | Sama linia produkcyjna | Po zwymiarowaniu 1 i 2, ponieważ budynek ogranicza linię |
| 4. Kapitał obrotowy | Zapas surowców, płace i należności do momentu zapłaty za pierwsze moduły | Najczęściej zapominany. To budżet powtarzalny, a nie jednorazowy |

## 2. Powierzchnia hali i wymagania budowlane

To parametry projektowe, które Ooitech przekazuje dla fabryki modułów o moc 300 MW. To liczby, które należy przekazać architektowi lub wynajmującemu, i powód, dla którego budynek, który „wygląda na wystarczająco duży”, często taki nie jest.

| Powierzchnia | Rozmiar | Kluczowe wymagania |
| --- | --- | --- |
| Hala produkcyjna | 120 m × 40 m = 4 800 m² | Wysokość sufitu 3,5 m; wilgotność 40–60%; obciążenie sufitu 120 kg/m²; obciążenie podłoża ≥1 200 kg/m²; posadzka epoksydowa |
| Magazyn wyrobów gotowych | 4 000 m² | Wysokość >3,5 m; wilgotność <70%; podłoże ≥1 200 kg/m²; rampa załadunkowa |
| Magazyn surowców | 4 000 m² (zapas 10 MW) | Wysokość >3,2 m; wilgotność 30–60%; temperatura 15–28 °C; dobra wentylacja |
| Magazyn chemikaliów | 100 m² | Wysokość >3,5 m; temperatura 15–28 °C; wentylowany i odizolowany od innych magazynów |
| Budynek urządzeń peryferyjnych | 500 m² | Wysokość >8 m; obejmuje około 100 m² otwartego utwardzonego terenu |

Dwa z tych wierszy decydują o tym, czy najem jest w ogóle możliwy. **Obciążenie podłoża 1 200 kg/m²** jest określone przez laminator i stosy materiałów i nie podlega negocjacji; standardowa lekka posadzka przemysłowa tego nie wytrzyma. **Sufit o wysokości 3,2 do 3,5 m** jest określony przez wysokość urządzeń plus prześwit roboczy. Budynek, który nie spełnia któregokolwiek z tych warunków, jest niewłaściwym budynkiem, niezależnie od czynszu.

## 3. Media: zasilanie, powietrze i woda

Media są wyceniane na maszynę, a następnie sumowane. Błędy w nich są tanie do naprawy na papierze i drogie do naprawy na miejscu, ponieważ dodanie transformatora lub głównej linii powietrza po położeniu dachu oznacza przestój i przeróbki.

| System | Wymaganie |
| --- | --- |
| Zasilanie | Trójfazowe pięcioprzewodowe, 220/380 VAC, 50 Hz; wahania napięcia w granicach ±10%; częstotliwość w granicach ±1%; całkowity współczynnik zawartości harmonicznych poniżej 5%; niezależne uziemienie |
| Obciążenie elektryczne hali | Około 1 000 kW przy skali 100 MW, z czego około 320 kW to klimatyzacja. Ogrzewanie do laminowania jest dominującym obciążeniem procesowym |
| Sprężone powietrze | 0,6–1,0 MPa przy około 12 m³/min przy skali 100 MW |
| Woda chłodząca obiegowa | 0,4–0,6 MPa, temperatura wody poniżej 20 °C, obieg około 20 t/h (praktycznie bez zużycia) |
| Obciążenia magazynów | Wyroby gotowe około 40 kW oświetlenia; magazyn surowców około 280 kW łącznie; magazyn chemikaliów około 20 kW |

Proces laminowania warto zaplanować wcześnie. Moc grzewcza jest zwykle kilkakrotnie większa niż moc chłodzenia, więc zasilanie elektryczne jest wymiarowane przez laminator, a nie przez przenośniki, a w gorącym klimacie obciążenie klimatyzacji dochodzi do tego. Podanie warunków otoczenia w zapytaniu zmienia specyfikację mediów, a więc i budynek.

## 4. Personel: powtarzalna pozycja w budżecie

Płace to koszt, który nigdy się nie kończy, i ten, który kupujący najczęściej zaniżają. Oto rzeczywisty plan operatorów, który Ooitech przekazuje dla linii 150 MW produkującej moduły dwuszybowe, na zmianę.

| Stacja | Operatorzy |
| --- | --- |
| Automatyczny stringer | 1 |
| Podawanie szkła i EVA | 1 |
| Układanie przekładek EVA | 1 |
| Tkanina teflonowa, przewód odprowadzający, wewnętrzny kod kreskowy | 1 |
| Tester EL przed laminacją | 1 |
| Ponowna obróbka | 3 |
| Ręczne oklejanie krawędzi i umieszczanie ramy | 2 |
| Ręczne przycinanie i usuwanie taśmy krawędziowej | 1 |
| Kontrola w widoku odwróconym | 1 |
| Klej i rama | 1 |
| Klejenie, montaż, spawanie i zalewanie puszki przyłączeniowej | 2 |
| Pokrywa puszki przyłączeniowej i czyszczenie tylnej strony | 1 |
| Czyszczenie przedniej strony | 1 |
| Uchwyt do testu IV / EL | 1 |
| Tester IV | 1 |
| Tester EL po laminacji | 1 |
| Kod kreskowy tabliczki znamionowej i usunięcie uchwytu | 2 |
| Ręczne rozładowywanie | 2 |
| Razem na zmianę | 24 |

Trzy obserwacje mają większe znaczenie niż suma. Po pierwsze, **ponowna obróbka to trzecie największe stanowisko pod względem liczby operatorów — trzech**; jeśli wydajność jest gorsza niż planowano, ta liczba rośnie przede wszystkim. Po drugie, linia półautomatyczna nie zatrudnia po prostu mniej osób, lecz przenosi pracę na stanowiska ręczne, takie jak oklejanie krawędzi, przycinanie i rozładowywanie. Po trzecie, przy dwóch zmianach koszty wynagrodzeń się podwajają, dlatego to wykorzystanie mocy produkcyjnych, a nie cena sprzętu, zwykle decyduje o rentowności zakładu.

## 5. Co decyduje o rentowności zakładu

O rentowności montażu modułów rzadko decyduje cena sprzętu. Robi to pięć dźwigni, a tylko jedna z nich jest kosztem jednorazowym.

| Dźwignia | Dlaczego to dominuje |
| --- | --- |
| Wykorzystanie mocy produkcyjnych | Sprzęt, budynek i większość kosztów wynagrodzeń są stałe. Przejście z jednej zmiany na dwie rozkłada ten sam kapitał na dwukrotnie większą produkcję i to jest największy dostępny ruch marży |
| Wydajność i ponowna obróbka | Każdy odrzucony moduł pochłania pełny koszt materiałów dobrego modułu. Ponowna obróbka zużywa także trzech operatorów na zmianę w powyższym planie, zanim zastosuje się jakikolwiek wskaźnik ponownej obróbki |
| Koszt surowców na wat | Koszt powtarzalny i znacznie większy niż budżet na maszyny w całym okresie życia zakładu. Same ogniwa dominują w tym koszcie, dlatego pozyskiwanie i sortowanie ogniw mają tak duże znaczenie |
| Cena sprzedaży i asortyment modułów | Czy sprzedajesz moduły standardowe, czy formaty o wyższej marży. Integracja pionowa z działalnością EPC przenosi ten sam panel wyżej w łańcuchu wartości |
| Warunki eksportu i kursy walut | Dla eksporterów traktowanie zwrotu VAT i kursy rozliczeniowe bezpośrednio wpływają na marżę i są równie ważne jak sam zakład |

Dlatego nasi klienci rzadko poprzestają na produkcji. Jeden z naszych egipskich klientów wykorzystał swoją linię o moc 10 MW do uruchomienia działalności EPC, instalując systemy z modułami własnej produkcji. Panel, który opuszcza bramę fabryki po cenie standardowej, zarabia marżę projektową po zainstalowaniu, a integracja pionowa jest często szybszą drogą do rentowności niż obniżanie kosztu maszyny.

## 6. FAQ

### Jaki jest koszt uruchomienia zakładu produkcji paneli fotowoltaicznych?

Należy go traktować jako cztery budżety, a nie jedną liczbę: budynek i prace budowlane, media i systemy infrastruktury, linia produkcyjna oraz kapitał obrotowy na surowce i wynagrodzenia. O budynku i mediach decyduje niewielki zestaw parametrów, wymienionych w sekcjach 2 i 3 powyżej, więc można je wycenić lokalnie z architektem i wykonawcą, zanim zwrócisz się do jakiegokolwiek dostawcy sprzętu.

### Ile powierzchni produkcyjnej potrzebuję?

Dla zakładu o moc 300 MW nasze parametry projektowe określają halę produkcyjną o powierzchni 4 800 m², magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 4 000 m², magazyn surowców o powierzchni 4 000 m², magazyn chemikaliów o powierzchni 100 m² oraz budynek urządzeń pomocniczych o powierzchni 500 m². Mniejsze moce skalują się w dół, ale magazyny nie skalują się proporcjonalnie, ponieważ zapasy surowców zależą od terminów dostaw, a nie od prędkości linii.

### Czy mogę wykorzystać istniejący budynek?

Często tak, jeśli przejdzie dwa testy: nośność stropu co najmniej 1 200 kg/m² oraz wysokość w świetle od 3,2 do 3,5 m w obszarze produkcyjnym. Kontrola wilgotności w zakresie od 40 do 60 procent to trzeci wymóg i zwykle najłatwiejszy do dostosowania. Jeśli nośność stropu nie może zostać spełniona, szukaj dalej.

### Ilu pracowników potrzebuje linia do paneli fotowoltaicznych?

Nasz plan dla linii dwuszybowej o moc 150 MW przewiduje 24 operatorów na zmianę, w tym trzech przy ponownej obróbce. Linie półautomatyczne wymieniają automatyzację na stanowiska ręczne, takie jak oklejanie krawędzi, przycinanie i rozładowywanie, więc zatrudnienie spada mniej, niż kupujący oczekują, przechodząc na niższy poziom.

### Czy produkcja paneli fotowoltaicznych jest rentowna?

Zależy to znacznie bardziej od wykorzystania mocy produkcyjnych i wydajności niż od ceny sprzętu. Ponieważ budynek, sprzęt i duża część kosztów wynagrodzeń są stałe, różnica między pracą na jedną i dwie zmiany jest zwykle największym dostępnym ruchem marży dla nowego zakładu. Następnie o wyniku decydują koszt surowców na wat i cena sprzedaży modułów. Zakład z tanią linią pracującą przy niskim wykorzystaniu mocy produkcyjnych osiągnie gorsze wyniki niż droga linia pracująca z pełnym obciążeniem.

### Co jest zwykle niedoszacowane?

Kapitał obrotowy i ponowna obróbka. Kapitał obrotowy to powtarzalny budżet, który musi pokryć zapasy surowców i wynagrodzenia, dopóki pierwsze moduły nie zostaną opłacone. Ponowna obróbka pojawia się w planie zatrudnienia jako odrębne stanowisko i szybko rośnie, jeśli wydajność spada poniżej planu.

### Ile kosztuje budowa fabryki paneli słonecznych?

Koszt budowy to nie koszt sprzętu. Budżet fabryki modułów składa się z czterech części: sprzętu, budynku i jego modyfikacji, mediów i systemów infrastrukturalnych oraz kapitału obrotowego na uruchomienie pierwszych miesięcy produkcji. Budynek i media są często niedoszacowane, ponieważ są niewidoczne w ofercie na sprzęt — wynajęta hala z niewłaściwym obciążeniem podłogi, niewystarczającą mocą lub brakiem wydajności sprężonego powietrza może kosztować więcej naprawy niż są warte maszyny.

Kapitał obrotowy to część, której najczęściej brakuje całkowicie. Ogniwa, enkapsulant, szkło, taśma i puszki przyłączeniowe trzeba kupić, zanim pierwszy moduł zostanie sprzedany, a klienci płacą na warunkach kredytowych. Fabryka w pełni wyposażona i bez gotówki to częsty scenariusz porażki, a to problem budżetowy, a nie inżynieryjny.

### Jaki jest przybliżony koszt założenia fabryki do produkcji paneli słonecznych?

Podaj zakres, a nie konkretną liczbę, i przypisz do niego wydajność. Mały półautomatyczny warsztat modułów i w pełni automatyczna linia 150 MW są oba nazywane fabryką paneli słonecznych, a ich budżety różnią się o więcej niż rząd wielkości. Zmienne, które najbardziej wpływają na tę liczbę, to wydajność znamionowa, poziom automatyzacji, czy budynek już istnieje i jest odpowiedni oraz jak dużą część procesu realizujesz we własnym zakresie.

Skutecznym sposobem budżetowania jest podejście oddolne: wypisz stanowiska, których faktycznie potrzebujesz dla swojego produktu i wydajności, wyceń je jako linię, a nie jako maszyny, a następnie dodaj budynek, media, kapitał obrotowy i rezerwę. Każdy, kto podaje ci jedną liczbę bez pytania o twoją wydajność, zgaduje, a ofertę, która nie określa swojego zakresu, należy traktować jako niekompletną, a nie tanią.

## Końcowe przemyślenia

Zacznij od budynku, a nie od listy maszyn. Powierzchnia, nośność stropu i wysokość w świetle to ograniczenia, których nie można później wynegocjować, i to one decydują, jaką linię możesz zainstalować, a nie odwrotnie. Zaplanuj zasilanie, powietrze i wodę na podstawie harmonogramu maszyn przed budową i traktuj kapitał obrotowy jako realną pozycję budżetową obok sprzętu. Prześlij nam wymiary budynku, wysokość w świetle i dostępną moc, a powiemy Ci, jaka moc pasuje i jakie muszą być media.

## Dalsza lektura i dane kontekstowe

Publiczne materiały referencyjne na ten temat, opublikowane przez organizacje, które utrzymują branżową mapę drogową technologii i dane rynkowe:

- [Fraunhofer ISE — Raport fotowoltaiczny](https://www.ise.fraunhofer.de/en/publications/studies/photovoltaics-report.html)
- [IEA-PVPS — Program Systemów Fotowoltaicznych Międzynarodowej Agencji Energetycznej](https://iea-pvps.org/frontpage/about-iea-pvps/)
- [pv magazine — globalne wiadomości z branży PV i relacje techniczne](https://www.pv-magazine.com/)

---

##### Tagi :

![](/template/ooitech/assets/img/shape/06.png)

![](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h700_fitblur_v2_w800_h700_fitblur_v2_1757399770541443.webp)

### Poproś o wycenę

Wszystkie przesłane pliki są bezpieczne i poufne.

## Dostarczamy ekspertyzę, której możesz zaufać naszą usługę

Sprzęt bezpośrednio z fabryki.

![](/template/ooitech/assets/img/icon/money-2.svg)

### Korzyści kosztowe

Dostarczamy wyjątkową wartość, maksymalizując rezultaty przy jednoczesnej optymalizacji budżetów klientów.

![](/template/ooitech/assets/img/icon/staff.svg)

### Nasz doświadczony zespół

Nasi wykwalifikowani specjaliści specjalizują się w innowacyjnych rozwiązaniach i strategiach szytych na miarę.

![](/template/ooitech/assets/img/icon/certified.svg)

### Ponad 15 lat doświadczenia w branży

Głęboka wiedza zapewnia niezawodne, zgodne z trendami i sprawdzone rezultaty dla sukcesu.

![](https://cdn.ooitech.com/static/upload/image/20250910/1757477357667605.webp )

![](https://cdn.ooitech.com/static/upload/image/20250910/1757477724911512.webp)

![](/template/ooitech/assets/img/shape/06.png)

## Co mówią nasi klienci Mówią o nas

Opinie klientów chwalą nasze głębokie zrozumienie ich wyzwań, co prowadzi do innowacyjnych rozwiązań i wysokiego zwrotu z inwestycji. Długoterminowe współprace — niektóre trwające ponad dekadę — świadczą o ich zaufaniu i satysfakcji. Ich historie sukcesu motywują nas do ciągłego przekraczania oczekiwań. [Dowiedz się więcej **](#quote-form)

![](/template/ooitech/assets/img/icon/quote.svg)

Dziękujemy Ooitech za dostarczenie wysoce odpowiedniego sprzętu doświadczalnego do ogniw słonecznych BC.

![](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1776426122864564.webp)

### KTECH

![](/template/ooitech/assets/img/icon/quote.svg)

Dziękujemy Ooitech za dostarczenie w pełni zautomatyzowanego sprzętu produkcyjnego — wasza instalacja i obsługa posprzedażowa były doskonałe.

![](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_2026041720921238.webp)

### Amjad

![](/template/ooitech/assets/img/icon/quote.svg)

dziękujemy za profesjonalne wsparcie Ooitech i terminową obsługę posprzedażową.

![](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1784509010217979.webp)

### Diarra z Afryki

![](/template/ooitech/assets/img/icon/quote.svg)

Jeszcze raz bardzo dziękuję za ogromną pomoc w ulepszeniu i naprawie fabryki, a także za nauczenie pracowników obsługi maszyn

![](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1757479675272137.webp)

### Mark

BIPV Filipiny

![](/template/ooitech/assets/img/icon/quote.svg)

Człowiek o wielkim sercu. Bardzo dziękuję za wizytę, Panie Wu. Bardzo dziękuję za usługi związane z instalacją sprzętu i szkoleniem moich studentów. Najżyczliwsza osoba i profesjonalista w swojej dziedzinie

![](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_2026041716444445.webp)

### Jizzakh Polytechnic Institute

## Nasze najnowsze produkty

![Szkło hartowane słoneczne: 93,5% przepuszczalności, niskie stężenie żelaza](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1774514074283403.webp)

- [** ooitech](./Solar-Glass-Ultra-Clear-Low-Iron-Tempered-Glass-for-Photovoltaic-Modules.html)
- [** 47704](./Solar-Glass-Ultra-Clear-Low-Iron-Tempered-Glass-for-Photovoltaic-Modules.html)

### Szkło hartowane słoneczne: 93,5% przepuszczalności, niskie stężenie żelaza

Hartowane szkło słoneczne do modułów PV: ultraczyste szkło o niskiej zawartości żelaza z powłoką antyrefleksyjną, osiągające przepuszczalność światła 91,5%+ w rozmiarach G1/M6/M10/M12.

![GC-1500 Maszyna do cięcia i układania online EVA/TPT](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1774350387657887.webp)

- [** Rachael](./gc-1500-eva-tpt-online-cutting-and-laying-machine-automatic-solar-panel-eva-backsheet-cutter-ooitech.html)
- [** 37576](./gc-1500-eva-tpt-online-cutting-and-laying-machine-automatic-solar-panel-eva-backsheet-cutter-ooitech.html)

### GC-1500 Maszyna do cięcia i układania online EVA/TPT

GC-1500 Maszyna do cięcia i układania online EVA/TPT firmy Ooitech oferuje automatyczne cięcie i układanie EVA, POE i folii tylnej do produkcji paneli słonecznych

![Maszyna do klejenia ram i skrzynek przyłączeniowych: skok 2500 mm](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1774497599314364.webp)

- [** Rachael](./automatic-frame-gluing-machine-and-junction-box-glue-machines-ooitech-solar-panel-production-line-equipment.html)
- [** 51847](./automatic-frame-gluing-machine-and-junction-box-glue-machines-ooitech-solar-panel-production-line-equipment.html)

### Maszyna do klejenia ram i skrzynek przyłączeniowych: skok 2500 mm

Ooitech oferuje profesjonalne automatyczne maszyny do klejenia ramy (SPZ-2400GS-T2-Y2) z amerykańską pompą ARO i systemem GRACO PCF

![Symulator słoneczny OTMT-A: klasa A, niestabilność ≤±1%](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1774513832212306.jpg)

- [** ooitech](./solar-panel-tester-sun-simulator-otmt-a-aaa-class-solar-module-iv-tester-ooitech.html)
- [** 870](./solar-panel-tester-sun-simulator-otmt-a-aaa-class-solar-module-iv-tester-ooitech.html)

### Symulator słoneczny OTMT-A: klasa A, niestabilność ≤±1%

Ooitech OTMT-A Tester paneli słonecznych Symulator słońca to system testowania IV modułów słonecznych klasy AAA wykorzystujący technologię lampy ksenonowej, zgodny z IEC 60904-9

![Tester EL paneli słonecznych OEL-S2400: 4928 x 3264px](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1774351284414161.webp)

- [** Rachael](./solar-panel-el-defect-tester-oel-s2400-electroluminescence-testing-machine-for-solar-module-quality-inspection.html)
- [** 60835](./solar-panel-el-defect-tester-oel-s2400-electroluminescence-testing-machine-for-solar-module-quality-inspection.html)

### Tester EL paneli słonecznych OEL-S2400: 4928 x 3264px

Ooitech OEL-S2400 Tester defektów EL paneli słonecznych to offline'owa maszyna do testowania elektroluminescencji zaprojektowana do wykrywania mikropęknięć, czarnych plam

![SL-1000 Zgrzewarka do ogniw z kontaktem tylnym: 600 ogniw/h](https://cdn.ooitech.com/runtime/image/w800_h600_fitblur_v2_1774263750726273.webp)

- [** Rachael](./sunpower-back-contact-cell-welding-machine-sl-1000-ibc-back-contact-solar-cell-stringer.html)
- [** 45671](./sunpower-back-contact-cell-welding-machine-sl-1000-ibc-back-contact-solar-cell-stringer.html)

### SL-1000 Zgrzewarka do ogniw z kontaktem tylnym: 600 ogniw/h

SUNPOWER Back Contact Cell Welding Machine SL-1000 by Ooitech features electromagnetic welding, CCD+SCARA robot positioning, dual cell loading
